Liternictwo Warszawa

Wykonujemy litery i cyfry metalowe, piaskowane i kute. Litery piaskowane mogą pozostać bez malowania lub mogą zostać pomalowane na kolor srebrny, zloty, biały. Litery mogą być również wyłożone płatkami złota. Napisy są wykonywane na cmentarzach (dopisywanie) lub u nas w zakładzie.
Proszę przesłać zdjęcie aktualnej tablicy z napisami lub wskazać wybrany styl napisów, abyśmy mogli rzetelnie wycenić usługę. Litery dopisujemy w Warszawie oraz na wybranych cmentarzach woj. mazowieckiego.

Litery i cyfry

Dopisywanie nekrologów – wypisy

Możemy zaoferować szeroki wachlarz usług dotyczący liternictwa nagrobkowego, w tym na kolumbariach oraz na tablicach pamiątkowych. Wykonujemy litery w rożnym stylu, w różnych czcionkach i w różnych tonacjach kolorystycznych. Współpracujemy z doświadczonymi artystami, liternikami. Oferujemy usługi kucia czy piaskowania liter na cmentarzu, kolumbariach, kościołach, budynkach użyteczności publicznej i w naszej pracowni.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami pisowni nekrologów. Przykłady: kliknij link.

Realizujemy:

– dopiski nekrologów na cmentarzu
– dopiski nekrologów w pracowni po wcześniejszym demontażu tablicy
– malowanie liter
– złocenie liter płatkami 24-karatowego złota
– nekrologi literami metalowymi, mosiężnymi
– szlifowanie tablic wraz z naniesień aktualnych nekrologów
– piaskowanie liter na książkach granitowych, płytkach i poduszkach granitowych
– renowację starych napisów

 

Piaskowanie (grawerowanie) i wykuwanie

– tradycyjne litery piaskowane
– reliefy oraz czcionki głębokie i ozdobne
– litery okuwane
– inskrypcje i dedykacje
– grawerowanie liter ręcznie i laserowo
– piaskowanie liter nowych i dopisywanie

Przy odkuwaniu kolejnego nekrologu zachowujemy styl, wielkość i krój czcionki jak najbardziej zbliżone do istniejącego już nekrologu. Po indywidualnych ustaleniach przesyłamy projekt przed wykonaniem usługi.

Posiadamy szeroki wachlarz liter metalowych, w tym mosiężnych, produkowanych przez firmy polskie i zagraniczne (najczęściej włoskie i niemieckie).

Proces wykonywania liter na cmentarzu zależy od panujących warunków atmosferycznych oraz zgodnych z zezwoleniem Kancelarii Cmentarza. Terminy ustalane indywidualnie.

Zajmujemy się również wizualizacjami i projektowaniem liter na tablicy.