Blaty granitowe Warszawa

Wykonujemy blaty i zlewy z każdego rodzaju kamienia. Na blaty kuchenne wykorzystujemy głównie granity. W naszych realizacjach są blaty i zlewy wykonane tylko na indywidualne zamówienia i kształty dopasowane do zabudowy lub projektu. Zadzwoń. Doradzimy w wyborze kamienia. Wybrane wzory blatów z kamienia (blaty granitowe i marmurowe) do obejrzenia w poniższej galerii.

W sprawie wstępnej wyceny, proszę o wysłanie projektu lub odręcznego rysunku, wybór kamienia
oraz informację o lokalizacji na poniższy adres mailowy lub kontakt telefoniczny:

blaty granitowe Warszawa   woznicki@woznicki.com.pl

☎️ 533-222-122

Galeria filmowa – blaty granitowe:

a) blat na pralkę

b) blat kuchenny granitowy

 • blat z granitu Warszawa cena
  Blat Steel Grey
 • wyspa granit przykład
  Blat Super White
 • granit w kuchni Warszawa cena
  Blat Cosmic Black
 • blat kuchenny z granitu oferta
  Blat Star Galaxy
 • blaty Warszawa ceny
  Blat Strzegom
 • blaty jet black warszawa
  Blat Jet Black
 • blaty kamienne Warszawa zdjęcia
  Blat Kashmir Gold
 • blat kamienny do kuchni cena
  Blat Millenium Cream
 • blat granit pralka cena
  Blaty na pralki

Blaty z kamienia

(z granitu, marmuru, kwarcytu)

Projektujemy, wykonujemy i montujemy blaty z kamienia (marmurowe łazienkowe i granitowe kuchenne), wyspy granitowe. Jeśli mają Państwo pytania dot. rodzaju kamienia (granitu, marmuru, konglomeratu kwarcowego), dowolnego wzoru, przeznaczenia (wewnętrzne, zewnętrzne) czy montażu, to prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Ze względu na strukturę kamienia, na blaty kuchenne i wyspy rekomendujemy zazwyczaj granit lub konglomerat kwarcowy, a nie marmur. Granity znacznie trudniej absorbują płyny i zapachy, co w przypadku blatów kuchennych jest cechą pożądaną. Ze względów bezpieczeństwa, zazwyczaj rekomendujemy, aby blat kamienny, granitowy miał grubość 3 cm.

Marmur najczęściej wykorzystujemy na blaty łazienkowe, stoliki dekoracyjne.

Projektowanie blatów

Jeśli korzystacie Państwo z usług architekta wnętrz, to prosimy o przesłanie projektu mebli kuchennych wraz z rzutami, wymiarami, w tym wymiarami blatów, wyspy. Zaproponujemy dobór odpowiedniego granitu i wykończenia blatów, czyli np. krawędzie, fazy, wycięcia. W projekcie może również znaleźć się odpowiedni montaż kuchenki (osadzenie w granicie). Może to być:

a) montaż klasyczny nablatowy. Przykład: kuchenka osadzona w blacie granitowym w sposób tradycyjny.

b) montaż nowoczesny, kuchenka zlicowana z powierzchnią blatu (kuchenka wpuszczana w blat granitowy). Przykład: kuchenka zlicowana z blatem granitowym.
UWAGA: nie każda kuchenka nadaje się do wpuszczenia w blat granitowy. Chcąc uzyskać ten efekt, prosimy o zapoznanie się z danymi technicznymi wybranego modelu kuchenki.

Jeśli nie współpracujecie Państwo z architektem, to do wstępnej wyceny wystarczy nam odręczny rysunek z wymiarami mebli i blatów. Wykorzystując nasze doświadczenie doradzimy możliwe rozwiązania, wymiary blatów granitowych, umiejscowienie otworów, sposób wykończenia czy montażu zlewu lub kuchenki w blacie.

Wykończenie blatów granitowych

Najpopularniejsze sposoby wykończenia powierzchni płaskich blatów granitowych:

a) blaty granitowe polerowane. Cała powierzchnia blatu granitowego, fronty i fazy są polerowane na wysoki połysk. Powierzchnia blatu jest niezwykle prosta w utrzymaniu czystości. To rozwiązanie bardzo klasyczne, ale i eleganckie. Przykład blatu polerowanego na wysoki połysk.

b) blaty granitowe szczotkowane. Powierzchnia blatu matowa, lekko chropowata.

c) blaty granitowe lapatura. Powierzchnia blatu jest zarówno polerowana (błyszcząca), jak i matowa. Takie wykończenie granitu na blacie kuchennym daje efekt niepowtarzalnego uroku kuchni i często wywołuje tzw. efekt „wow”. Ten efekt wykończenia blatów granitowych jest dostępny na niewielkiej ilości gatunków granitów. Przykład blatu granitowego lapatura.

Ponadto, blaty kamienne mogą posiadać fazy proste lub ćwierćwałki, a rogi blatów mieć kąty proste lub zaokrąglenia.

Dlaczego warto zrobić blat kamienny

Blaty granitowe, a w zasadzie granit wykorzystywany do ich produkcji, jest niezwykle wytrzymały, trwały, choć należy pamiętać o tym, że może być kruchy. Blatów granitowych nie wolno uderzać młotkiem (np. podczas młotkowania mięsa). Nie rekomendujemy również krojenia nożami bezpośrednio na blatach kamiennych. Są dwa główne powody. Po 1, granit na blacie może zostać porysowany. Po 2, noże używane na granicie bardzo szybko stracą ostrość. Blaty granitowe są natomiast wytrzymałe na wodę i wysoką temperaturę (można stawiać na nie gorące naczynia), a wygląd z dnia montażu będzie cieszył przez długie lata.

 

Cena blatów granitowych

Na cenę ma wpływ spora ilość czynników, tj. projekt blatów, ilość zużytego granitu, sposób wykończenia, ilość otworów (np. na zlew, kuchnię, kontakty) czy rodzaj wybranego kamienia (granitu, marmuru). Dlatego cenę ustalamy indywidualnie po wysłaniu do nas projektu lub rysunku potrzebnego blatu, wstępnym wyborze rodzaju granitu, określeniu ilości otworów oraz sposobu montażu zlewu i kuchenki.

Zlewy z granitu

Niezwykłym dodatkiem do blatu kamiennego może być indywidualnie zaprojektowany zlew z granitu. Zlewy granitowe mogą być zaprojektowane do montażu młynka. Są to zlewy podwieszane.

Ściany granitowe

Przepięknym i bardzo funkcjonalnym uzupełnieniem dla blatu z kamienia i zlewu mogą być ściany kamienie. Ściany takie najczęściej wykonywane są granitu. Granit położony na ścianach jest zazwyczaj tym samym, z którego wykonany jest blat kuchenny.

Blat z granitu czarny

 

Blaty granitowe Warszawa

Blaty kamienne

Zobacz również inne produkty z kamienia:

parapety granitowe

podłogi granitowe

zlewy granitowe

Blaty z granitu zewnętrzne i wewnętrzne

Granit jest idealnym kamieniem do realizacji blatu i ściany w kuchni.

Wykonawca blatów granitowych Warszawa

Atrakcyjne wzory i ceny na blaty z kamienia (z granitu i z marmuru).

Obszar działania: Warszawa i woj. mazowieckie

Kamieniarstwo Artystyczne Artur Woźnicki ✔️

☎️ 533-222-122