Array ( ) Array ( )

Renowacja lastryko

Jeśli chcecie Państwo przeprowadzić renowację powierzchni lastrykowych, w tym posadzkę, schody, podstopnie, parapety, cokoły, to proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny. Ewentualnie proszę przesłać zdjęcia na adres mailowy. Umówimy się na spotkanie i niezobowiązującą, bezpłatną wycenę.

Naprawa posadzki lastrykowej

Wykonujemy renowacje posadzek lastrykowych, parapetów, schodów, podstopni z lastryko. Zakres działań to m.in. naprawa klatek schodowych z elementami lastryko, granitu, marmuru. Odnawianie podłóg budynków użyteczności publicznej, w hotelach, kościołach, blokach mieszkalnych, kamienicach, muzeach, dworcach kolejowych, autobusowych. Renowacja podłóg lastrykowych wykonywana jest przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży.

 

Czym jest lastryko?

Lastryko (czasem zwane również lastrico) składa się głównie z cementu, grysu i wody. Grysem mogą być małe kawałki granitu, marmuru lub bazaltu zazwyczaj o średnicy ok. 3-10 mm. Najczęściej spotykany kolor grysu to czarny lub biały, choć obecnie występują również mieszaniny kolorowe. Po zmieszaniu wspomnianych składników (cement, grys, woda) oraz odparowaniu wody powstaje twardy beton, który po wyszlifowaniu i wypolerowaniu przyjmuje klasyczny wygląd błyszczącego lastryko. Najczęściej spotykane są duże powierzchnie wykonane z lastryko, czyli np. posadzki w muzeach, blokach, kamienicach mieszkalnych oraz schody. Można również spotkać parapety lastrykowe.

Ze względu na swoje cechy (porowatość betonu pomimo szlifowania i polerowania) lastryko zawsze ulega erozji. Zazwyczaj spotyka się pęknięcia, wykruszanie grysu czy ukruszenia dużych kawałków lastryko (np. na schodach, parapetach).

Renowacja schodów lastryko?

Tak! Zrobimy. Jeśli szukasz firmy, która wykona renowację schodów z lastryko, zadzwoń. Przyjedziemy, zrobimy pomiar, zaproponujemy rozwiązanie i wyślemy ofertę. Te czynności są bezpłatne.

Jednak naprawa schodów schody lastrykowych to nie wszystko. Wykonamy również naprawę podestów, parapetów, ścian, cokołów.

Często zdarza się, że zamiast renowacji lastryko klient wybiera wymianę niektórych elementów na granitowe. Idealnym przykładem są parapety lastrykowe. Bywa tak, że zamiast wdrażania całego procesu renowacji lastryko, lepiej wymienić parapety na nowe, granitowe. Renowacja parapetów z lastryko może być niewiele tańsza niż ich wymiana na nowe parapety kamienne. Polskie granity Graniczna lub Strzegom wizualnie są bardzo zbliżone do lastryka. Warto dopłacić niewielki procent całości prac i mieć spokój na znacznie dłuży okres. Granit wytrzyma znacznie dłużej niż lastryko, beton czy terazzo. Granity są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości, są twardsze i trwalsze (nie rysują się tak jak lastryko), a upływający czas nie wpływa na ich wygląd (brak efektu wypadającego grysu jak w lastryko). Wspomnieć należy, że granity dodają wnętrzu znacznie więcej elegancji niż klasyczna, betonowa powierzchnia jakim jest lastryko.

renowacja lastryko warszawa

Naprawy klatek schodowych, renowacje posadzek lastrykowych, szlifowanie i polerowanie schodów, odnawianie parapetów lastryko realizujemy w całej Polsce, w tym m.in. Warszawa, Łódź, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Sopot. Napisz lub zadzwoń. Umówimy się na spotkanie i bezpłatnie wycenimy usługę.

   woznicki@woznicki.com.pl

☎️ 733-222-122

 

Ile kosztuje renowacja lastryko?

Oferta renowacji lastryko za m2 jest możliwa do określenia po oględzinach i sprecyzowaniu listy, zakresu działań. Uzależniona jest nie tylko od powierzchni, która ma być odnowiona, ale również od ilości, głębokości uszkodzeń, potrzebie wymiany części nawierzchni czy elementów na nowe czy ilości schodów, parapetów lastrykowych. Ceny zaczynają się od 120-130 zł za m2 (większe powierzchnie, mniej uszkodzeń), ale mogą sięgać nawet i 220-250 zł za m2 (wymiana posadzek i parapetów lastrykowych, głębokie uszkodzenia, czyszczenie powierzchni lastrykowych wielokrotnie malowanych).

.


Naprawa podłóg lastryko Warszawa

Odnawianie podłóg betonowych, granitowych, marmurowych, schodów kamiennych, parapetów.

Renowacja, szlifowanie posadzek lastrykowych.

Renowacja lastryko

posadzka lastryko odnowienie warszawa